KARBOKSYTERAPIA MEDYCZNA MESALYSE

„BĄBELKOWY ZABIEG” – KOSMETYCZNE PANACEUMCo to takiego?

Zabieg karboksyterapii, zwany pieszczotliwie „bąbelkowym zabiegiem”, polega na wstrzykiwaniu do skóry dwutlenku węgla, który w zależności od miejsca podania daje inne efekty. Dwutlenek węgla jest dzisiaj lekiem na zmarszczki, cienie i worki pod oczami, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, rozstępy(czerwony kolor), leczenie łuszczycy skóry głowy czy łysienia. Można powiedzieć, że jest kosmetycznym panaceum…

Czy jest bezpieczny?

Jak najbardziej tak. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nie wywołuje skutków ubocznych, a ilość dwutlenku węgla podanego w trakcie seansu jest zbliżona do ilości gazu wytwarzanego w organizmie podczas wysiłku fizycznego.

W medycynie gaz ten wykorzystywany jest już od kilkudziesięciu lat. Po raz pierwszy zastosowali go w latach 30-tych ubiegłego wieku francuscy kardiolodzy z uzdrowiska Royat. Pacjentów z niewydolnością żylną poddawali kąpielom w wodzie nasyconej dwutlenkiem węgla. W latach 90-tych dwutlenek węgla zaczęto podawać śródskórnie. Lekarze lecząc dwutlenkiem węgla miażdżycę czy cukrzycowe owrzodzenia dostrzegli, że nastąpiła duża poprawa wyglądu skóry . Badacze z włoskiego uniwersytetu ze Sieny przeprowadzili badania na podstawie, których stwierdzili, że bąbelkowy zabieg jest skuteczny, odświeża skórę, rozbija tkankę tłuszczową i likwiduje cellulit. We włoskim eksperymencie wzięło udział 48 kobiet i każda z nich poddała się 6 zabiegom w czasie trzech tygodni. Średnio obwód ud kobiet zmniejszył się o dwa centymetry, a ich skóra stała się mocniejsza i zdrowsza.

Jak działa zabieg karboksyterapii?

Podanie gazu powoduje zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych, gromadzone zostają naturalne czynniki wzrostu, które tworzą nasze naczynia włosowate i znacząco poprawiają mikrokrążenie oraz odnowę komórkową, Podanie dwutlenku węgla jest interpretowane przez nasz organizm jako niedotlenienie, które doprowadza do zwiększonego przepływu krwi oraz silnej stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Nasza skóra zaczyna się odnawiać już od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, a w efekcie skóra ulega wygładzeniu i uelastycznieniu, cienie pod oczami znikają, a cellulit zostaje zredukowany.

Poprawia się retencja wody, a co za tym idzie zmniejszają się obrzęki. Dochodzi do wymodelowania sylwetki oraz redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na aplikację dwutlenku węgla. Gaz w organizmie częściowo przekształca się w kwas węglowy, który mechanicznie uszkadza i rozpuszcza komórki tłuszczowe. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu do leczonego obszaru.

Jakie są efekty?
 1. poprawa metabolizmu i wydalanie uwolnionego tłuszczu
 2. wymodelowanie sylwetki (likwidacja miejscowego otłuszczenia)
 3. likwidacja cieni oraz worków pod oczami
 4. znacząca redukcja cellulitu
 5. silne odżywienie oraz dotlenienie skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ramion
 6. odmłodzenie i poprawa kolorytu
 7. poprawa zmian łuszczycowych skóry głowy
 8. redukcja łysienia
 9. zahamowanie wypadania włosów skóry głowy
 10. redukcja rozstępów ( tylko jeżeli rozstęp jest świeży, ma różowy lub czerwony koloryt)
 11. spłycenie blizn potrądzikowych
 12. regeneracja skóry po ciąży
 13. opadająca skóra powiek
Kiedy zabiegu nie można wykonać?
 1. ciąża
 2. choroby serca
 3. niewydolność płuc
 4. niewydolność nerek
 5. choroby zakaźne
Czy wiesz, że...

U ludzi wieku 30-tu lat poziom tlenu w skórze spada o około 25%, w wieku lat 40-tu już o 50%. Proces ten nasila się u osób, które są mało aktywne fizycznie, często się odchudzają i doprowadzają do efektu jo-jo. Wynikiem tego są zaburzenia krążenia w tkance podskórnej i wiążące się z nim zmniejszenie ilość tlenu, co w połączeniu ze stresem środowiskowym hamuje zdolność komórek do regeneracji. Jeżeli do skóry i tkanki podskórnej nie jest dostarczana właściwa ilość tlenu nasilają się procesy starzenia. Skóra staje się podatna na podrażnienia, trądzik, pojawiają się plamy starcze i przebarwienia.

Jak przebiega zabieg?

Dzięki specjalnej aparaturze i przy pomocy cienkiej igły gaz zostaje aplikowany pod skórę. Dwutlenek węgla jest podawany bez znieczulenia. Podczas zabiegu można poczuć ból, podobny do tego odczuwanego w trakcie zabiegu mezoterapii igłowej, okolice twarzy są mało odczuwalne natomiast ciała np. nóg bardziej. Ślady po zabiegu znikają szybko, może pozostać delikatne zaczerwienienie oraz obrzęk. Na następny dzień spokojnie można udać się do pracy. O tym jak długo trwa zabieg decyduje ilość podawanego gazu. Redukcja zmarszczek pod oczami to zaledwie 3 minuty, leczenie cellulitu potrwa pół godziny. Aby zabieg przyniósł oczekiwany efekty powinien być wykonany w seriach. Najpierw raz w tygodniu, potem raz w miesiącu. W przypadku leczenia dwutlenkiem węgla rozstępów, wiotkości skóry, cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej na efekty trzeba czekać od 6 do 12 tygodni. Jeśli chcecie zregenerować skórę w okolicach oczu czasami wystarczy jedna sesja. Trzy minuty sprawią, że pozbędziecie się „worków pod oczami”.

Nasze urządzenie Mesalise

Jest urządzeniem medycznym, posiada atesty zgodne z wymaganiami europejskimi. Aplikowany gaz jest medyczny i całkowicie bezpieczny. Dajemy Państwu bezpieczeństwo i światową jakość. Urządzenie mesalise zaliczane jest do najlepszych w medycynie estetycznej oraz kosmetologii pielęgnacyjnej.

Cienie lub worki pod oczami?

Ciemne cienie pod oczami widoczne na dolnej powiece są rezultatem zaburzenia krążenia krwi w tych obszarach. Sieci kapilar dolnych powiek mogą stać się zatłoczone z rożnych powodów. Leniwy przepływ krwi daje podstawę do gromadzenia się jej w tym obszarze. Przez cienką skórę dolnej powieki ukazuje się ona jako ciemne, niebieskawe cienie pod oczami. Dotlenienie tych obszarów skóry uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych, a co za tym idzie skóra staje się widocznie młodsza, zdrowsza i świeższa.

Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, dzięki czemu krew jest odprowadzana z leczonego obszaru, a w efekcie cienie pod oczami zostają zredukowane. Po serii zabiegów, skóra odzyskuje zdrowy odcień i bardziej świetlisty wygląd, a efekty utrzymują się ponad 6 miesięcy.

Zwiotczenia skóry


Ujędrnij swoją skórę i zapomnij, co to zwiotczenia skóry!

Zwiotczenia skóry są efektem naturalnych procesów starzenia się skóry.

Utrata elastyczności skóry twarzy i ciała jest problemem estetycznym, z którym boryka się wiele osób. Zwiotczenia skóry są spowodowane uszkodzeniem włókien kolagenu i elastyny, a wiele czynników zewnętrznych potęguje ten problem. Należą do nich zaburzenia hormonalne, gwałtowne odchudzanie, korzystanie z solarium oraz długie i częste korzystanie ze słońca, narażenie na stres, uwarunkowania genetyczne, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, niewłaściwe odżywianie.

Karboksyterapia należy do terapii, która doskonale sprawdza się u pacjentów po gwałtownej utracie wagi ciała, w tym również po przebytej ciąży. Dotlenienie komórek oraz pobudzenie procesów produkcji kolagenu i elastyny, sprawiają, że pacjenci w krótkim czasie widzą spektakularne efekty terapii, nawet w tak trudnych przypadkach jak zwiotczenia skóry brzucha i ramion.

Uciążliwy cellulit?

 1. Cellulit stanowi problem o wieloczynnikowym podłożu, towarzyszą mu zmiany budowy tkanki łącznej. Ponadto do nasilenia schorzenia przyczyniają się zmiany naczyniowe, upośledzenie układu limfatycznego i krążenia, nadwaga i niewłaściwa dieta.
 2. Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulęgają skurczeniu, mikrokrążenie ulega poprawie lub wznowieniu, następuje odbudowa i odżywienie komórek, a skóra zostaje wygładzona i sprężysta.
 3. Karboksyterapia jest jedyną metodą wpływającą na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstanie cellulitu. Dzięki kompleksowemu działaniu terapii, jest to najlepszy ze wszystkich dotychczasowych sposobów całkowitej redukcji cellulitu.
 4. Dwutlenek węgla powoduje obkurczenie rozszerzonych, drobnych naczyń włosowatych i usprawnia w nich krążenie.
 5. Wraz z poprawą mikrokrążenia następuje dotlenienie naczyń i komórek, co prowadzi do ich odbudowy, wzmocnienia oraz stymulacji ciśnienia krwi w leczonym obszarze.
 6. Mikro nakłucia powodują reakcję skóry m.in. zwiększoną syntezę kolagenu. Podanie dwutlenku węgla powoduje odbudowę naczyń.
 7. Już po pierwszym zabiegu znika uczucie „ciężkich nóg”.

Ciesz się promiennym i zdrowym wyglądem poprzez dotlenienie skóry

DWUTLENEK WĘGLA podawane podskórnie podczas zabiegu karboksyterapii powoduje pobudzenie cyrkulacji krwi w naczyniach krwionośnych poprzez ich rozszerzenie, a także stymuluje angiogenezę, czyli budowę nowych naczyń. Następuje przyspieszenie przepływu krwi przez tkanki, jednocześnie dostarczając do komórek skóry niezbędne substancje odżywcze i tlen, dzięki czemu następuje silne dotlenienie skóry.

Przez 7 dni po zabiegu karboksyterapii istnieje wzmożona cyrkulacja tlenu w miejscach aplikacji. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, a drenaż limfatyczny zwiększony. W efekcie skóra wygląda promiennie, świeżo i zdrowo.

Piękne, zdrowe i zadbane włosy

 1. Karboksyterapia to zabieg niwelujący problemy skóry głowy takie jak wypadanie włosów.
 2. Po zabiegu odzyskują one swoją gęstość i zatrzymane zostaje ich wypadanie.
 3. Już po pierwszych zabiegach karboksyterapii włosy stają się wyraźnie mocniejsze, gładsze i lśniące.
 4. W wyniku działalności dwutlenku węgla mieszki włosowe otrzymują zwiększoną ilość tlenu oraz składników odżywczych, co pobudza je do zwiększonej aktywności, co ma bezpośredni wpływ na poprawę kondycji włosów.
 5. Karboksyterapia Mesalyse, to jedyna terapia na rynku medycznym umożliwiająca podawanie dwutlenku węgla na delikatną skórę głowy w sposób w pełni bezpieczny i bezbolesny!

Łysienie – doskonały sposób na zahamowanie wypadania włosów

Karboksyterapię można łączyć naprzemiennie z mezoterapią igłową u pacjentów, którzy mają problem z łysieniem.

Poprawa mikrokrążenia następuje w sposób optymalny dla obszaru skóry głowy z uwagi na budowę naczyń i ukrwienie w tym obszarze. Podobnie jest ze zmianami łuszczycowymi. Karboksyterapia prowadzi do dotlenienia i odżywienia obszarów dotkniętych łysieniem i zmianami łuszczycowymi.

Zlokalizowana tkanka tłuszczowa – karboksyterapia najskuteczniejszą metodą

Zabiegi karboksyterapii wskazane są przede wszystkim tym, u których otłuszczenia występują nierównomiernie na powierzchni ciała, w okolicach boczków, ud, kolan, pośladków, ramion, brzucha. Karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe urazem ciśnieniowym w trakcie podawania gazu.

Ponadto uszkodzenie i rozpuszczenie komórek tłuszczowych spowodowane jest działalnością kwasu węglowego, w który przekształca się w organizmie z dwutlenku węgla. CO2 prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych w obszarze, gdzie gaz jest aplikowany. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze.

Dochodzi do zwiększonego dotlenienia warstw skóry i zniszczenia ścian adipocytów magazynujących tłuszcze. Tym samym zwiększone zostają możliwości lipolizy, czyli rozkładu hydrolitycznego trójglicerydów w tkance tłuszczowej. Rozkład ten prowadzi do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu, te z kolei uwolnione są do krwiobiegu i wychwytywane przez większość tkanek (z wyłączeniem mózgu i erytrocytów). Następnie są estryfikowane do acylogliceroli lub utleniane, jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody.

Karboksyterapia redukuje komórki tłuszczowe tak skutecznie dlatego, że cała terapia skoncentrowana jest bezpośrednio na problematycznym obszarze gdzie zdeponowany jest nadmiar tkanki tłuszczowej.

Usuń rozstępy bezpiecznie i trwale

W przypadku rozstępów, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar rozstępów zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze.

Eliminacja rozstępów jest trwała, a efekt jest szybko widoczny.

Terapia przynosi najlepsze efekty w momencie kiedy jest stosowana na „świeżą” zmianę. Nie musimy, w odróżnieniu od innych metod usuwania rozstępów, uważać na fototyp skóry pacjentki. Nie ma ryzyka powstania przebarwień.

Łuszczyca

Leczenie łuszczycy dwutlenkiem węgla jest nowoczesnym sposobem na walkę z chorobą, z którą boryka się wiele osób. Szacuje się, że jest – zaraz po grzybicy – jedną z najczęściej pojawiających się chorób skóry. Czerwone plamy, pokryte srebrzystą łuską będące nieestetycznymi objawami łuszczycy są powodem kompleksów. Dlatego większość pacjentów poszukuje sprawdzonych sposobów walki z tą chorobą. Potrzebne są odpowiednie preparaty, dzięki którym można zminimalizować dyskomfortowe objawy tego skórnego schorzenia. Terapia dwutlenkiem węgla otwiera nowe możliwości leczenia łuszczycy i większości przypadków jest wysoce skuteczną terapią.Cena:

Cienie lub worki pod oczami – 120zl przy pakiecie 5 zabiegów cena za zabieg 100zł

Twarz – 149zł przy pakiecie 5 zabiegów cena za zabieg 119zł

Twarz i oczy – 169zł przy pakiecie 5 zabiegów cena za zabieg 149zł

Twarz i szyja – 169zł przy pakiecie 5 zabiegów cena za zabieg 149zł

Oczy, twarz, szyja – 189zł przy pakiecie 5 zabiegów cena za zabieg 169zł

Leczenie łysienia – 149zł przy pakiecie 5 zabiegów cena za zabieg 120zł

Leczenie cellulitu ( łydki i uda) – 169zł przy pakiecie 5 zabiegów cena za zabieg 130zł

Leczenie cellulitu ( łydki, uda, pośladki) – 179zł przy pakiecie 5 zabiegów cena za zabieg 130zł

Karboksyterapia ramiona – 150zł przy pakiecie 5 zabiegów cena za zabieg 120zł

Rozstępy ( brzuch, pośladki) – 170zł przy pakiecie 5 zabiegów cena za zabieg 110zł

Rezerwacje pod tel. 501-640-269 Zabiegi rozpoczynamy od 25.03.2015.

Kontakt

 • Kosmetologia nr tel.: 501 640 269

 • Manicure & pedicure nr tel.: 609 673 067

 • Atelier fryzjerskie nr tel.: 662 292 356